ZymoDent 100 ml

52,91 

Produkt dostępny w magazynie

Specjalistyczna pasta enzymatyczna do higieny jamy ustnej dla psów i kotów. Skutecznie oczyszcza zęby z osadu, neutralizuje przykry zapach z jamy ustnej i zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego. 

Wysyłka w 24h
Bezpieczne płatności
Zwrot do 30 dni

Opis produktu

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do zastosowania preparatu, skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

SPECJALISTYCZNA PASTA ENZYMATYCZNA DO HIGIENY JAMY USTNEJ DLA PSÓW I KOTÓW

Stan uzębienia Twojego pupila to nie tylko kwestia zdrowotna, ale także – można powiedzieć – estetyczna. Stany zapalne w obrębie jamy ustnej i nadmiar bakterii powodują przykry zapach, który niestety skutecznie potrafi zepsuć każdą bliskość. Unikanie lizania czy odsuwanie się za każdym razem, kiedy kociak chce polizać lub psiak tylko otworzy pysk, z pewnością nie będzie komfortowe dla żadnej ze stron. Ciebie zniechęci do przebywania ze swoim przyjacielem, a jemu da powody do niepokoju. Do tego drobnoustroje osadzające się w jamie ustnej mogą negatywnie oddziaływać na cały organizm, co stanie się przyczyną znacznego pogorszenia kondycji psa lub kota. Niestety, podczas gdy Ty sięgasz po pastę i szczoteczkę, im trudno samodzielnie sobie poradzić. Ale możesz pomóc, stosując ZymoDent, specjalistyczną pastę enzymatyczną do higieny jamy ustnej dla psów i kotów. Skutecznie oczyszcza zęby z osadu, neutralizuje przykry zapach z jamy ustnej i zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego. Zawiera kompleks specjalnych enzymów, łagodny środek abrazyjny i związki cynku. Działanie składników pasty wzajemnie się uzupełnia, zapewniając skuteczną higienę jamy ustnej i zębów u zwierząt, co zapobiegnie namnażaniu się bakterii i odsunie w niepamięć problem nieprzyjemnego oddechu Twojego pupila.

JEDYNA PASTA Z REKOMENDACJĄ SEKCJI STOMATOLOGII PSLWMZ

ZymoDent jest polecany przez specjalistów z dziedziny stomatologii weterynaryjnej – jest to jedyna na rynku pasta dla zwierząt, która posiada rekomendację Sekcji Stomatologii Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt. Możesz więc być spokojny, że dokonałeś dobrego wyboru! Pasta jest bezpieczna w stosowaniu, nie wymaga płukania – zwierzak może ją połknąć. I z pewnością chętnie to zrobi, bo ZymoDent na pyszny, mięsny smak i kuszący zapach.

ZAWIERA LAKTOFERYNĘ – NATURALNY SKŁADNIK OBRONNY ŚLINY

Laktoferyna wykazuje naturalne działanie przeciwdrobnoustrojowe (wobec bakterii, wirusów i grzybów), immunomodulujące i przeciwzapalne oraz skutecznie ogranicza rozwój bakterii tworzących biofilm na powierzchni zębów. Laktoferyna jest naturalnym składnikiem obronnym śliny, jej skuteczność działania jest potwierdzona wieloma badaniami klinicznymi. Laktoferyna jest pomocna m.in. przy zapaleniach jamy ustnej, np. limfocytarno-plazmocytarne zapalenie dziąseł u kotów.

SKUTECZNY KOMPLEKS ENZYMATYCZNY (m.in. LAKTOPEROKSYDAZA, LIZOZYM)

Specjalne enzymy zawarte w paście, umożliwiają usuwanie osadu i płytki nazębnej oraz ograniczenie liczby bakterii. Jest to specjalny kompleks enzymatyczny (5 naturalnie występujących związków), który przypomina zestaw enzymów obronnych naturalnie obecnych w ślinie, m.in. system peroksydazy. Pośrednie związki procesów peroksydacji i innych zachodzących reakcji enzymatycznych w obecności soli izotiocyjanianowej wykazują silny efekt bakteriobójczy. Laktoperoksydaza hamuje także wydzielanie szkodliwych kwasów przez bakterie wchodzące w skład płytki nazębnej. Lizozym niszczy ścianę komórkową bakterii, dodatkowo zaburza wzrost drobnoustrojów, ograniczając ich możliwość przyswajania glukozy. ZymoDent jest najlepszym środkiem do ochrony jamy ustnej zwierząt, który zapobiegnie powstawaniu kamienia nazębnego, poprawi stan uzębienia Twojego psa i zapobiegnie nawrotom problemów związanych ze złą kondycją jego zębów.

SKUTECZNIE OCZYSZCZA ZĘBY I ZAPOBIEGA POWSTAWANIU KAMIENIA NAZĘBNEGO

Pasta zawiera delikatny środek abrazyjny na bazie mikrodrobinek krzemionki, który razem z aktywnymi enzymami zapewnia łagodne, mechaniczne oczyszczanie zębów i redukcję istniejącej płytki nazębnej, nawet w przypadku braku szczotkowania. Specjalna konsystencja pasty umożliwia jej działanie na powierzchni zębów. Zwierzę ruszając językiem dokładnie rozprowadza pastę i umożliwia mechaniczne ścieranie dzięki zawartości krzemowych drobinek. Ten delikatny środek abrazyjny jest bezpieczny dla szkliwa. W celu zwiększenia skuteczności, możesz wspomóc działanie pasty poprzez szczotkowanie zębów swojego ulubieńca, pod warunkiem, że nie wiąże się to z żadnym stresem ani dla niego, ani dla Ciebie.

NEUTRALIZUJE NIEPRZYJEMNY ZAPACH Z JAMY USTNEJ

Działanie to jest możliwe dzięki zawartości cynku – składnik ten neutralizuje halitozę (czyli nieprzyjemny zapach z jamy ustnej). Halitoza zwykle wywoływana jest przez lotne związki siarki (VSC – volatile sulphur compounds), powstające w wyniku metabolizmu mikroflory jamy ustnej. W obecności cynku związki te zostają przekształcone w bezwonne i nieszkodliwe siarczany. Nieprzyjemny zapach z psiego lub kociego pyszczka to jeden z najczęstszych, choć nie najpoważniejszy problem, który potrafi znacznie ochłodzić wzajemne stosunki. Zapobieganie mu wpłynie nie tylko na zdrowie Twojego pupila, ale również na Wasze wzajemne, szczęśliwe relacje. Co więcej – profilaktyczne stosowanie pasty z pewnością przyczyni się do ograniczenia, a nawet zaprzestania stosowania skomplikowanych i stresujących dla zwierzaka zabiegów dentystycznych u weterynarza, co z pewnością przyniesie mu dużą ulgę, a Tobie pozwoli zaoszczędzić zarówno nerwy, jak i pieniądze.

OPAKOWANIE ZAWIERA MIĘKKĄ SZCZOTECZKĘ DO ZĘBÓW

Szczotkowanie zwiększa skuteczność działania pasty, ale nie jest konieczne. Pastę można umieścić na powierzchni zębów palcem, dodatkowo można umyć zęby gazikiem lub delikatną szczoteczką (np. dołączoną do opakowania). Pamiętaj jednak, by nie robić niczego na siłę – może to skutecznie zniechęcić zwierzę zarówno do czynności, jak i do samego preparatu.

WYSOKA WYDAJNOŚĆ I ATRAKCYJNY SMAK

1 opakowanie pasty wystarcza na ok 50 dni stosowania u kotów i małych psów. Atrakcyjny smak sprawia, że zwierzęta szybko przyzwyczajają się do stosowania pasty i chętnie poddają się zabiegowi, który jest dla nich przyjemny i bezproblemowy. Odpowiednią ilość pasty uzyskuje się za pomocą higienicznego dozownika, dzięki temu używanie pasty jest niezwykle wygodne. Nie ma też ryzyka jej wylania czy zabrudzenia.

NAGRODA „PRODUKT ROKU 2018” BRANŻY ZOOLOGICZNEJ

ZymoDent został wyróżniony nagrodą „Produkt Roku 2018” branży zoologicznej w niezależnym plebiscycie magazynu Zoobranża. Możesz mieć więc pewność, że wybierając ZymoDent, zadbasz o higienę jamy ustnej swojego pupila w najlepszy sposób.

Uwaga! Z dbałości o środowisko, karton użyty do produkcji zewnętrznych opakowań produktów, wykonany jest z materiałów pochodzących z recyklingu, a przy jego produkcji nie zostały użyte chemikalia do wybielania – dlatego opakowania mogą różnić się od siebie kolorem. 

Kalkulator dawki

Wylicz dawkowanie dla swojego pupila.
Podaj jego wagę, a my wyliczymy przez ile dni będzie można prowadzić kurację.

Zwierzę
Wpisz wagę w kilogramach, bez używania jednostki
kg

Pytania i odpowiedzi

Czy pielęgnacja jamy ustnej u psów i kotów jest potrzebna?

Jakie są konsekwencje zaniedbania higieny jamy ustnej?

Jak działa pasta ZymoDent?

Jakie korzyści wynikają z regularnego stosowania ZymoDent?

Czy ZymoDent można stosować po zabiegach stomatologicznych?

Czy ZymoDent można stosować przy zapaleniach jamy ustnej np. limfocytarno-plazmocytarnym zapaleniu dziąseł u kotów?

Czy ZymoDent może być zjedzony przez zwierzę?

Jak przyzwyczaić zwierzę do pielęgnacji jamy ustnej?

Czy produkt można stosować u szczeniąt i kociąt?

Czy ZymoDent można stosować u zwierząt starszych?

Czy ZymoDent jest bezpieczny dla alergików?

Czy długotrwałe podawanie produktu jest bezpieczne?

Nie ma odpowiedzi na twoje pytanie? Napisz do nas!

Składniki

Peptydy mleka (laktoferyna, laktoperoksydaza)
Lizozym
Sól izotiocyjanianowa
Oksydaza glukozowa
Krzemionka (środek abrazyjny)
Chelat cynku
Substancje pomocnicze
Aromat mięsny

Badania

Adams SE, Arnold D, Murphy B, Carroll P, Green AK, Smith AM, Marsh PD, Chen T, Marriott RE, Brading MG. A randomised clinical study to determine the effect of a toothpaste containing enzymes and proteins on plaque oral microbiome ecology. Sci Rep. 2017 Feb 27;7:43344.

Buckley C1, Colyer A, Skrzywanek M, Jodkowska K, Kurski G, Gawor J, Ceregrzyn M. The impact of home-prepared diets and home oral hygiene on oral health in cats and dogs. Br J Nutr. 2011 Oct;106 Suppl 1:S124-7.

Cawley A, Golding S, Goulsbra A, Hoptroff M, Kumaran S, Marriott R. Microbiology insights into boosting salivary defences through the use of enzymes and proteins. J Dent. 2019 Jan;80 Suppl 1:S19-S25.

Cawley A, Golding S, Goulsbra A, Hoptroff M., S.KumaranR.Marriott, Microbiology insights into boosting salivary defences through the use of enzymes and proteins, Journal of Dentistry, Volume 80, Supplement 1, January 2019, Pages S19-S25

Daly S, Seong J, Newcombe R, Davies M, Nicholson J, Edwards M, West N. A randomised clinical trial to determine the effect of a toothpaste containing enzymes and proteins on gum health over 3 months. J Dent. 2019 Jan;80 Suppl 1:S26-S32.

Elliott D. R., Wilson M., Buckley C. M. and Spratt D.A. Cultivable oral microbiota of domestic dogs. J ClinMicrobiol. 43:5470-5476, 2005.

Hannig C1, Spitzmüller B, Lux HC, Altenburger M, Al-Ahmad A, Hannig M. Efficacy of enzymatic toothpastes for immobilisation of protective enzymes in the in situ pellicle. Arch Oral Biol. 2010 Jul;55(7):463-9.

Harrapa GJ, J.S. Besta and C.A. Saxton, Human oral retention of zinc from mouthwashes containing zinc salts and its relevance to dental plaque control, Archives of Oral Biology Volume 29, Issue 2, 1984, Pages 87-91

Harvey C, Serfilippi L, Barnvos D. Effect of Frequency of Brushing Teeth on Plaque and Calculus Accumulation, and Gingivitis in Dogs. J Vet Dent. 2015 Spring;32(1):16-21.

Hennet P.: Review of studies assessing plaque accumulation and gingival inflammation in dogs. J Vet Dent.16:23-29, 1999.

Hennet P.R. and Harvey C. E.: Anaerobes in periodontal disease in the dog: a review. J Vet Dent 8:18-21, 1991.

Hennet PR1, Delille B, Davot JL. Oral malodor measurements on a tooth surface of dogs with gingivitis. Am J Vet Res. 1998 Mar;59(3):255-7.

Hung YP, Yang YP, Wang HC, Liao JW, Hsu WL, Chang CC, Chang SC. Bovine lactoferrin and piroxicam as an adjunct treatment for lymphocytic-plasmacytic gingivitis stomatitis in cats. Vet J. 2014 Oct;202(1):76-82.

Kane E., Morris J.G., Rogers Q.R., Ihrke P.J., CuppsP.T.Zinc deficiency in the cat. J. Nutr. 1981, 111, 488-495.

Kim Y.J., Kang J.H., Yang M.P.: Zinc increases the phagocytic capacity of canine peripheral blood phagocytes in vitro. Vet. Res. Commun. 2009, 33, 251-261.

Kirstilä V1, Lenander-Lumikari M, Söderling E, Tenovuo J. Effects of oral hygiene products containing lactoperoxidase, lysozyme, and lactoferrin on the composition of whole saliva and on subjective oral symptoms in patients with xerostomia. Acta Odontol Scand. 1996 Dec;54(6):391-7.

Lavy, Eran&Golani, Y & Friedman, Michael & Abram, Tayeb& Steinberg, D. (2009). Comparison of the distribution of oral cavity bacteria in various dog populations. Israel Journal of Veterinary Medicine. 64.

Llena C, Oteo C, Oteo J, Amengual J, Forner L. Clinical efficacy of a bleaching enzyme-based toothpaste. A double-blind controlled clinical trial. J Dent. 2016 Jan;44:8-12.

Lynge Pedersen AM, Belstrøm D, The role of natural salivary defences in maintaining a healthy oral microbiota, Journal of Dentistry, Volume 80, Supplement 1, January 2019, Pages S3-S12

Magalhães AC1, Wiegand A, Rios D, Hannas A, Attin T, Buzalaf MA. Chlorhexidine and green tea extract reduce dentin erosion and abrasion in situ. J Dent. 2009 Dec;37(12):994-8.

Marshall KG, Halitosis, CMA JOURNAL/JUNE 1, 1982/VOL. 126

Midda M, Cooksey MW. Clinical uses of an enzyme-containing dentifrice. J ClinPeriodontol. 1986 Nov;13(10):950-6.

Millicent C Goldschmidt, Reduced bactericidal activity in neutrophils from scorbutic animals and the effect of ascorbic acid on these target bacteria in vivo and in vitro13, Am J C/in Nuir 1991;54:I214S-20S.

Nagy K1, Urban E, Fazekas O, Thurzo L, Nagy E. Controlled study of lactoperoxidase gel on oral flora and saliva in irradiated patients with oral cancer. J Craniofac Surg. 2007 Sep;18(5):1157-64.

Navada R1, Kumari H, Le S, Zhang J. Oral malodor reduction from a zinc-containing toothpaste. J Clin Dent. 2008;19(2):69-73.

Nour Zahi Gammoh and Lothar Rink, Zinc in Infection and Inflammation, Nutrients. 2017 Jun; 9(6): 624.

Oh C, Lee K, Cheong Y, Lee SW, Park SY, Song CS, Choi IS, Lee JB., Comparison of the Oral Microbiomes of Canines and Their Owners Using Next-Generation Sequencing. PLoS One. 2015 Jul 2;10(7):e0131468.

Osorio R, Yamauti M, Osorio E, Ruiz-Requena ME, Pashley DH, Tay FR, Toledano M. Zinc reduces collagen degradation in demineralized human dentin explants. J Dent. 2011 Feb;39(2):148-53.

Pedersen AML, Darwish M, Nicholson J, Edwards MI, Gupta AK, Belstrøm D. Gingival health status in individuals using different types of toothpaste. J Dent. 2019 Jan;80 Suppl 1:S13-S18.

Porciani PF, Grandini S, Chazine M. The effect of zinc lactate and magnolia bark extract added tablets on volatile sulfur-containing compounds in the oral cavity. J Clin Dent. 2014;25(3):53-6.

Rawlings JM and Neil Culham Halitosis in Dogs and the Effect of Periodontal Therapy1 American Society for Nutritional Sciences. J. Nutr. 128: 2715S–2716S, 1998.

Robertson B.T., Burns M.J.: Zinc metabolism and the zinc--deficiency syndrome in the dog. Am. J. Vet. Res. 1963, 24, 997-1002.

Rolla G., Jonski G., Young A. The significance of the source of zinc and its anti-VSC effect. International Dental Journal (2002), vol. 52/No3

Sanz M1, Serrano J, Iniesta M, Santa Cruz I, Herrera D. Antiplaque and antigingivitis toothpastes.Monogr Oral Sci. 2013;23:27-44.

Sato R1, Inanami O, Tanaka Y, Takase M, Naito Y. Oral administration of bovine lactoferrin for treatment of intractable stomatitis in feline immunodeficiency virus (FIV)-positive and FIV-negative cats. Am J Vet Res. 1996 Oct;57(10):1443-6.

Sergio Canello, GianandreaGuidetti, Alessandro Di Cerbo, Antonio Scarano, RaffaellaCocco,, Unraveling a Commercial Formula to Relieve Halitosis in Dogs, Vol. 17, No.1, 2019 • Intern J Appl Res Vet Med.

Shao Y, Xue J, Peng C, Li C, Zhang S, Zhou H1.Clinical evaluation of a toothpaste containing lysozyme for removal of extrinsic stains on the tooth surface: An 8-week, double-blind, randomized study. Am J Dent. 2017 Jun;30(3):147-150.

Smullen J, G.A. Koutsou, H.A. Foster, A. Zumbé, D.M. Storey The Antibacterial Activity of Plant Extracts Containing Polyphenols against Streptococcus mutans, Caries Res. 2007;41(5):342-9.

Syed S.A., Svanberg M. and Svanberg G.: The predominant cultivable dental plaque flora of beagle dogs with gingivitis. J. Periodontal Res.15:123–136, 1980.

van Steenberghe D1, Van den Eynde E, Jacobs R, Quirynen M., Effect of a lactoperoxidase containing toothpaste in radiation-induced xerostomia. Int Dent J. 1994 Apr;44(2):133-8.

Suzuki N1, Nakano Y2, Watanabe T1, Yoneda M3, Hirofuji T3, Hanioka T1. Two mechanisms of oral malodor inhibition by zinc ions. J Appl Oral Sci. 2018 Jan 18;26:

Tenovuo J, Illukka T, Vähä-Vahe T. Non-immunoglobulin defense factors in canine saliva and effects of a tooth gel containing antibacterial enzymes. J Vet Dent. 2000 Sep;17(3):136-40.

Tromp JA, van Rijn LJ, Jansen J. Experimental gingivitis and frequency of tooth brushing in the beagle dog model. Clinical findings. J ClinPeriodontol. 1986 Mar;13(3):190-4.

Wåler SM. The effect of zinc-containing chewing gum on volatile sulfur-containing compounds in the oral cavity. ActaOdontol Scand. 1997 Jun;55(3):198-200.

Williamson C.E., Yukna R.A., Gandor D.W.: Zinc concentration in normal and healing gingival tissues in beagle dogs. J. Periodontol. 1984, 55, 170-174.

Zambori C, Emil Tirziu, Ileana Nichita, CiceronisCumpanasoiu, Radu Valentin, Gros, Monica Seres, Bianca Mladin, Daniela M., Biofilm Implication in Oral Diseases of Dogs and Cats, Scientific Papers: Animal Science and Biotechnologies, 2012, 45 (2) 208

Ulotka informacyjna

Dla Twojej wygodny załączamy ulotkę suplementu. Jest to dokładnie ten sam dokument, który znajdziesz w opakowaniu.

Pobierz PDF

Opinie o produkcie

ZymoDent 100 ml

O ScanVet

Od 30 lat realnie wpływamy na zdrowie zwierząt, z myślą by żyły długo i szczęśliwie. Znajdujemy skuteczne rozwiązania na problemy zwierzaków - w produktach Scanvet nie ma przypadkowych lub nieprzemyślanych składników.

Poświęcamy tysiące godzin na analizę badań naukowych. Jesteśmy dociekliwi, zadajemy dużo pytań, stawiamy hipotezy, testujemy je i dzięki temu dostarczamy przemyślane produkty.

Długie i pełne zdrowia życie czworonogów jest możliwe.

Nasze produkty wyróżniają się najwyższą jakością. Od 30 lat współpracujemy z lekarzami weterynarii i hurtowniami weterynaryjnymi w Polsce. Wielokrotnie nagradzane przez konsumentów suplementy znajdziesz w sklepie Scanvet Supplements!

Czytaj dalej