ArthroFlex Omega Kot 50 ml

46,93 

Produkt dostępny w magazynie

Arthroflex Omega Kot to skuteczny produkt o działaniu chondroprotekcyjnym, stworzony specjalnie dla kotów. Wspomaga zdrowie stawów u kotów, polecany przy zwyrodnieniach, stanach zapalnych i innych problemach z układem ruchu.

Wysyłka w 24h
Bezpieczne płatności
Zwrot do 30 dni

Opis produktu

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do zastosowania preparatu, skonsultuj się z lekarzem weterynarii. 

Koty to specyficzne stworzenia. Tak samo kochają ruch, jak i wypoczynek. By mogły w pełni cieszyć się swoim jakże ekscytującym, kocim życiem, potrzebne jest im odpowiednie wsparcie, by jak najdłużej cieszyły się dobrą kondycją kości, mięśni i stawów. Arthroflex Omega Kot to pierwszy preparat stworzony specjalnie dla kotów, uwzględniający specjalne wymagania tych osobliwych zwierzaków.

ARTHROFLEX OMEGA KOT – PIERWSZY W POLCE ORYGINALNY PRODUKT DLA KOTÓW

Arthroflex Omega Kot to pierwszy w Polsce preparat o działaniu chondroprotekcyjnym, stworzony specjalnie dla kotów. Jakość, skuteczność i bezpieczeństwo preparatu jest zweryfikowane ponad 10-letnią obecnością na rynku oraz potwierdzone wdzięcznością zarówno kotów, jak i ich właścicieli.

BOGATY SKŁAD I WSPÓLNE DZIAŁANIE SUBSTANCJI AKTYWNYCH

Mechanizm działania żelu Arthroflex Omega Kot oparty jest o synergię działania składników będących elementami budulcowymi stawów, z udziałem witamin i minerałów, a także naturalnych składników o działaniu przeciwzapalnym. Glukozamina, Chondroityna, MSM, kwasy omega 3 (EPA, DHA), mangan i witamina C i E to substancje wykazują kompleksowe działanie przy terapii chorób stawów i pomagają kot korzystać z pełni ich ruchowego potencjału.

Glukozamina – jest prekursorem GAG, stymuluje produkcję proteoglikanów i kolagenu, wspomaga regenerację chrząstek i poprawia ruchomość stawów.

Chondroityna – to główny składnik macierzy chrząstki, zapewniający jej prawidłowe uwodnienie co wpływa na jej elastyczność i właściwości amortyzujące. Hamuje aktywność enzymów niszczących chrząstkę.

MSM – jest źródłem organicznej siarki, zapewniającym materiał budulcowy do odbudowy chrząstki. Ma bardzo dobre właściwości antyoksydacyjne i neutralizujące szkodliwe działanie wolnych rodników.

Kwasy omega 3 ( EPA/DHA) – kwas eikozopantoenowy EPA i kwas dokozahakseanowy mają silne i kliniczne potwierdzone właściwości przeciwzapalne. Efekt ich działanie zwiększa się wraz z czasem trwania kuracji. Ograniczają syntezę mediatorów zapalenia powstających z kwasu arachidonowego i ograniczają degenerację chrząstek stawowych.

Witamina C – jest kofaktorem zapewniającym prawidłową syntezę kolagenu. Jako silny antyoksydant chroni organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Witamina E – jest silnym antyoksydantem, wspomaga działanie kwasów omega 3.

Mangan – jest kofaktorem zapewniającym prawidłowe funkcjonowanie enzymów biorących udział w syntezie kolagenu i GAG
Półpłynna forma preparatu gwarantuje najlepsze wchłanianie substancji aktywnych z przewodu pokarmowego do organizmu, jest też wyjątkowo wygodna dla opiekuna kota.

SMAKOWITOŚĆ, WYGODA I PRECYZJA DAWKOWANIA

Arthroflex Omega Kot ma pyszny, łososiowy smak i kuszący aromat, dlatego jest chętnie zjadany przez większość kotów. Objętość podawanych dawek jest niewielka – u kotów, które chętnie przyjmują preparat żel można podać na miseczce lub po zmieszaniu z karmą. U kotów, które podchodzą bardziej sceptycznie, można wykorzystać metodę aplikacji żelu bezpośrednio na kota np. ma łapkę lub klatkę piersiową – kot zliże sobie preparat podczas czyszczenia sierści.
Odpowiednią, uzależnioną od masy ciała kota ilość żelu odmierza się za pomocą pompki – nie dochodzi do zanieczyszczenia preparatu. Butelka z tworzywa PET chroni preparat przed ryzykiem uszkodzenia opakowania, a pompka umożliwia precyzyjne dawkowanie i skutecznie zapobiega przed rozlaniem się żelu.

DUŻA WYDAJNOŚĆ

Arthroflex Omega Kot charakteryzuje się dużą wydajnością, wynikającą z wysokiej koncentracji substancji aktywnych zawartych w preparacie. Żel Arthroflex Omega kot ma bardzo skoncentrowaną formę, co umożliwia podanie dużej ilości substancji aktywnych w niewielkiej objętości żelu. Jedno naciśnięcie pompki jest dzienną dawką zalecaną dla kota o masie ciała 5 kg. Przy codziennym podawaniu Arthroflex Omega Kot, opakowanie o pojemności 50 ml wystarczy prawie na miesiąc terapii.

UZNANIE KONSUMENTÓW

Skuteczność, wysoka smakowitość i prostota podania skutkują bardzo dobrymi opiniami ze strony użytkowników preparatu. Arthroflex Omega Kot cieszy się dużym uznaniem wśród lekarzy weterynarii, hodowców i właścicieli kotów. Same koty również się nie skarżą, co więcej – ich sprawność, chęć zabawy i energia tylko potwierdzają skuteczność działania smakowitego żelu.

Uwaga! Z dbałości o środowisko, karton użyty do produkcji zewnętrznych opakowań produktów, wykonany jest z materiałów pochodzących z recyklingu, a przy jego produkcji nie zostały użyte chemikalia do wybielania – dlatego opakowania mogą różnić się od siebie kolorem. 

Kalkulator dawki

Wylicz dawkowanie dla swojego pupila.
Podaj jego wagę, a my wyliczymy przez ile dni będzie można prowadzić kurację.

Wpisz wagę w kilogramach, bez używania jednostki
kg

Pytania i odpowiedzi

Jakie objawy powinny wzbudzić niepokój?

Kiedy podawać Arthroflex Omega Kot?

Jak przyzwyczaić kota do podawanie preparatu?

Jak długo powinno się podawać preparat?

Czy można podawać u kotów starszych i w przypadku współistniejących chorób?

Czy można podawać z innymi preparatami ?

Czy Arthroflex Omega Kot można podawać z karmami weterynaryjnymi?

Czy mogę zrobić coś jeszcze, żeby poprawić stan kliniczny mojego zwierzęcia?

Nie ma odpowiedzi na twoje pytanie? Napisz do nas!

Składniki

Glukozamina
300 mg/2 ml
Chondroityny siarczan
110 mg/2 ml
MSM (dimetylosulfon)
100 mg/2 ml
Omega 3 (Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe)
100 mg/2 ml
Witamina C (E300)
20 mg/2 ml
Witamina E (E306)
20 mg/2 ml
Mangan (E5) w postaci siarczanu manganu jednowodnego
5 mg/2 ml
Sorbitol
Gliceryna
Węglowodany
46,6%
Białko surowe
6,7%
Tłuszcz surowy
0,1%
Popiół surowy
1,6%
Włókno surowe
< 0,5%
Zawartość wilgoci
45,8%
Ca
< 0,05 mg/kg
Na
< 0,05 mg/kg
P
0 mg/kg

Ulotka informacyjna

Dla Twojej wygodny załączamy ulotkę suplementu. Jest to dokładnie ten sam dokument, który znajdziesz w opakowaniu.

Pobierz PDF

Opinie o produkcie

ArthroFlex Omega Kot 50 ml

O ScanVet

Od 30 lat realnie wpływamy na zdrowie zwierząt, z myślą by żyły długo i szczęśliwie. Znajdujemy skuteczne rozwiązania na problemy zwierzaków - w produktach Scanvet nie ma przypadkowych lub nieprzemyślanych składników.

Poświęcamy tysiące godzin na analizę badań naukowych. Jesteśmy dociekliwi, zadajemy dużo pytań, stawiamy hipotezy, testujemy je i dzięki temu dostarczamy przemyślane produkty.

Długie i pełne zdrowia życie czworonogów jest możliwe.

Nasze produkty wyróżniają się najwyższą jakością. Od 30 lat współpracujemy z lekarzami weterynarii i hurtowniami weterynaryjnymi w Polsce. Wielokrotnie nagradzane przez konsumentów suplementy znajdziesz w sklepie Scanvet Supplements!

Czytaj dalej