Arthroscan Omega Kot 100 ml

60,83 

Produkt dostępny w magazynie

Specjalistyczny produkt w postaci smakowitego żelu, formulacja opracowana specjalnie dla kotów, działa chondroprotekcyjne, wspiera prawidłowe funkcjonowanie stawów i odżywianie chrząstki  stawowej. Zawiera aż 9 substancji aktywnych.

Wysyłka w 24h
Bezpieczne płatności
Zwrot do 30 dni

Opis produktu

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do zastosowania preparatu, skonsultuj się z lekarzem weterynarii. 

Zdrowy kot, choć bywa leniwy, ma w sobie też ogromne pokłady mocy! Jest świetnym łowcą, biegaczem i akrobatą – mało kto nie chciałby być taki sprawny i gibki, prawda? Niestety – nawet nasze niemalże nieśmiertelne koty bywają narażone na różne schorzenia układu kostno-stawowego, a wtedy ich pełne przygód życie zmienia się w nudne siedzenia na kanapie (…aż chciałoby się dodać, że z pilotem w łapce!) Dlatego tak ważne jest, by wspierać swojego milusińskiego odpowiednimi preparatami – niech cieszy się dobrym zdrowiem i kondycją jak najdłużej, a w razie urazów szybko wraca do pełni sił. Może to zapewnić żel Arthroscan Omega Kot, który ma najbogatszy skład wśród preparatów o działaniu chondroprotekcyjnych, a więc pomagających w zwalczaniu schorzeń stawów. Jego skuteczność opiera się na wzajemnym uzupełnianiu się składników, będących elementami budulcowymi stawów – witamin i minerałów, a także naturalnych składników o działaniu przeciwzapalnym. Płynna forma preparatu gwarantuje najlepsze wchłanianie substancji aktywnych z przewodu pokarmowego do organizmu, a do tego nie powoduje dyskomfortu wiązanego z podawaniem i przełykaniem przez kota leku. Co za ulga dla obu stron!

W skład Arthroscan wchodzi aż 9 substancji aktywnych: glukozamina, chondroityna, MSM, kwasy omega 3 (EPA/DHA), niskocząsteczkowy kolagen typu II, kwas hialuronowy, witamina C i mangan. Wszystko to substancje wykazujące kompleksowe działanie przy terapii chorób stawów, dodatkowo wiele z nich jest pochodzenia naturalnego – są wytwarzane przez organizm, jednak nie zawsze w wystarczającej ilości – więc nie powoduje skutków ubocznych. Powiązanie tych substancji w jednym produkcie jest wyjątkowo dobrym zabiegiem, ponieważ niektóre z nich, skojarzone ze sobą wzajemnie się uzupełniają i wykazują silniejsze działanie, niż gdyby były podawane oddzielnie, stąd też wysoka skuteczność żelu. Warto też zauważyć, że podawanie jednego leku jest znacznie mniej stresujące zarówno dla kociaka, jak i właściciela, co bez wątpienia jest wielką zaletą!

Przyjrzyjmy się bliżej substancjom zawartym w żelu Arthroscan:

Glukozamina – jest prekursorem GAG (czyli cukrów występujących naturalnie w organizmie), stymuluje produkcję proteoglikanów i kolagenu, wspomaga regenerację chrząstek i poprawia ruchomość stawów.

Chondroityna – główny składnik macierzy chrząstki, zapewniający jej prawidłowe uwodnienie, co wpływa na jej elastyczność i właściwości amortyzujące. Hamuje aktywność enzymów niszczących chrząstkę.

MSM – jest źródłem organicznej siarki, zapewniającym materiał budulcowy do odbudowy chrząstki. Ma bardzo dobre właściwości antyoksydacyjne i neutralizujące szkodliwe działanie wolnych rodników.

Kwasy omega 3 ( EPA/DHA) – kwas eikozopantoenowy EPA i kwas dokozahakseanowy mają silne i kliniczne potwierdzone właściwości przeciwzapalne. Efekt ich działanie zwiększa się wraz z czasem trwania kuracji. Ograniczają syntezę mediatorów zapalenia powstających z kwasu arachidonowego i ograniczają degenerację chrząstek stawowych.

Kwas hialuronowy – jest głównym składnikiem mazi stawowej, odpowiedzialnym za jej właściwości fizykochemiczne w tym lepkość. Chroni powierzchnie stawowe przed uszkodzeniami i poprawia odżywienie chrząstek.

Niskocząsteczkowy Kolagen typu II ( 1,5-2,5 kDa) – jest głównym składnikiem białkowym macierzy chrząstki stawowej, odpowiedzialnym za jest elastyczność, nawodnienie i odporność na mikrouszkodzenia.

Witamina C – jest kofaktorem zapewniającym prawidłową syntezę kolagenu. Jako silny antyoksydant, chroni organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Mangan – również jest kofaktorem zapewniającym prawidłowe funkcjonowanie enzymów biorących udział w syntezie kolagenu i GAG.
Jak widać, każda z tych substancji wykazuje właściwości niezbędne to tego, by kot mógł w pełni szczęścia i zdrowia wykorzystywać swój potencjał. Drogie leki czy stresujące wizyty u weterynarza pójdą w niepamięć, za co kot z pewnością będzie Ci wdzięczny!

BARDZO DUŻA WYDAJNOŚĆ ŻELU!

Arthroscan Omega Kot charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością. Wynika to z wysokiej koncentracji substancji aktywnych zawartych w preparacie, dzięki czemu wystarczy mała dawka, by zapewnić solidną porcję zdrowa. Opakowanie Arthroscan zaopatrzone jest w wygodny dozownik w postaci pompki, która umożliwia precyzyjne dawkowanie preparatu. Dodatkowo chroni przed zanieczyszczeniami i zepsuciem, więc suplement będzie w pełni bezpieczny.
Jedno naciśnięcie pompki jest dzienną dawką zalecaną dla kota o masie ciała 5 kg. Przy codziennym podawaniu Arthroscan Omega Kot, opakowanie o pojemności 100 ml wystarczy prawie na 2 miesiące terapii – w tym czasie z pewnością dadzą się zauważyć pozytywne efekty.

SMAKOWITOŚĆ, WYGODA I PRECYZJA DAWKOWANIA

Arthroscan Omega Kot jest aromatyczny i ma mięsny smak, więc jest chętnie zjadany przez koty. Żel można podać na miseczce, po zmieszaniu z ulubioną karmą, co jeszcze bardziej podbije jej pyszny smak. U kotów, które niechętnie zjadają specjalistyczne karmy czy suplementy, można pokusić się o skroplenie żelu np. na łapkę, ogon czy brzuszek – podczas rytuałów higienicznych kociak wyliże sobie preparat, co nie zakłóci jego działania. Odpowiednią ilość żelu odmierza się za pomocą pompki, co jest bardzo wygodne, a żel pozostaje w sterylnych warunkach i nie uroni się ani kropli. Butelka z tworzywa PET chroni preparat przed ryzykiem uszkodzenia opakowania – wytrzyma ewentualne sprzeciwy i próby przejęcia władzy przez kociaka.

UZNANIE KONSUMENTÓW

Skuteczność kliniczna, wysoka smakowitość i prostota podania skutkują bardzo dobrymi opiniami ze strony użytkowników preparatu – Kociaki nie narzekają! Arthroscan Omega Kot cieszy się też dużym uznaniem wśród lekarzy weterynarii, więc możesz być spokojny, że dajesz swojemu pupilowi to, co najlepsze – więcej zdrowia, czyli większe możliwości i… po prostu więcej radości z kociego życia, a nawet wszystkich dziewięciu!

Uwaga! Z dbałości o środowisko, karton użyty do produkcji zewnętrznych opakowań produktów, wykonany jest z materiałów pochodzących z recyklingu, a przy jego produkcji nie zostały użyte chemikalia do wybielania – dlatego opakowania mogą różnić się od siebie kolorem. 

Kalkulator dawki

Wylicz dawkowanie dla swojego pupila.
Podaj jego wagę, a my wyliczymy przez ile dni będzie można prowadzić kurację.

Wpisz wagę w kilogramach, bez używania jednostki
kg

Pytania i odpowiedzi

Jakie objawy powinny wzbudzić niepokój?

Kiedy podawać Arthroscan Omega Kot?

Jak długo powinno się podawać preparat?

Jak przyzwyczaić kota do podawanie preparatu?

Czy można podawać w przypadku współistniejących chorób?

Czy można podawać z innymi preparatami?

Czy Arthroscan Omega Kot można podawać z karmami leczniczymi?

Czy mogę zrobić coś jeszcze żeby poprawić stan kliniczny mojego zwierzęcia?

Czy preparat Arthroscan Omega Kot jest dostępny w innym smaku?

Nie ma odpowiedzi na twoje pytanie? Napisz do nas!

Składniki

Glukozamina
300 mg
Omega 3 (EPA/DHA - niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe)
100 mg/2 ml
MSM (dimetylosulfon)
100 mg/2 ml
Siarczan chondroityny
110 mg/2 ml
Kolagen (typ II, 1,5-2,5kDa)
10 mg/2 ml
Kwas hialuronowy
4 mg/2 ml
Mangan
5 mg/2 ml
Witamina C
20 mg/2 ml
Witamina E
20 mg/2 ml
Sorbitol
Węglowodany
24,5%
Białko surowe
4%
Włókno surowe
<0,5%
Tłuszcz surowy
5%
Popiół surowy
1,5%
Zawartość wilgoci
65%
Wartość kaloryczna
117 kcal/100 g
Białko zwierzęce (hydrolizowane - hipoalergiczne, drobiowo-wieprzowe)

Ulotka informacyjna

Dla Twojej wygodny załączamy ulotkę suplementu. Jest to dokładnie ten sam dokument, który znajdziesz w opakowaniu.

Pobierz PDF

Opinie o produkcie

Arthroscan Omega Kot 100 ml

O ScanVet

Od 30 lat realnie wpływamy na zdrowie zwierząt, z myślą by żyły długo i szczęśliwie. Znajdujemy skuteczne rozwiązania na problemy zwierzaków - w produktach Scanvet nie ma przypadkowych lub nieprzemyślanych składników.

Poświęcamy tysiące godzin na analizę badań naukowych. Jesteśmy dociekliwi, zadajemy dużo pytań, stawiamy hipotezy, testujemy je i dzięki temu dostarczamy przemyślane produkty.

Długie i pełne zdrowia życie czworonogów jest możliwe.

Nasze produkty wyróżniają się najwyższą jakością. Od 30 lat współpracujemy z lekarzami weterynarii i hurtowniami weterynaryjnymi w Polsce. Wielokrotnie nagradzane przez konsumentów suplementy znajdziesz w sklepie Scanvet Supplements!

Czytaj dalej