PlaqClear

36,54 

Produkt dostępny w magazynie

PlaqClear – otwierane kapsułki, nowoczesna forma podawania. Cynk i Ascophyllum nodosum – alga brunatna, która posiada naukowo udowodnione działanie u ludzi, psów i kotów.

Wysyłka w 24h
Bezpieczne płatności
Zwrot do 30 dni

Opis produktu

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do zastosowania produktu, skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

WYGODNY SPOSÓB DBANIA O HIGIENĘ JAMY USTNEJ U PSÓW I KOTÓW

Jeśli Twój pupil ma tendencję do powstawania kamienia nazębnego i nieświeży oddech, a jednocześnie niechętnie poddaje się jakimkolwiek zabiegom pielęgnacyjnym, to PlaqClear może okazać się idealnym rozwiązaniem. Wystarczy otworzyć kapsułkę i wymieszać jej zawartość z karmą. Składniki PlaqClear zmieniają skład śliny i w ten sposób redukują powstawanie płytki nazębnej, odkładanie kamienia nazębnego i likwidują nieświeży zapach z jamy ustnej. Regularne stosowanie produktu pomaga utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej Twojego psa i kota.

KOMPLEKSOWE DZIAŁANIE I SKUTECZNA PROFILAKTYKA

Naturalne algi brunatne oraz zawartość cynku zapewniają skuteczne działanie w obrębie jamy ustnej. Badania naukowe wykazały, że regularne stosowanie Ascophyllum nodosum zapewnia skuteczne działanie wspomagające higienę jamy ustnej u psów i kotów:

• Redukcja odkładania płytki i kamienia nazębnego

• Ogólna poprawa kondycji zdrowotnej jamy ustnej

• Likwidacja nieprzyjemnego zapachu

OGRANICZA POWSTAWANIE PŁYTKI NAZĘBNEJ I KAMIENIA NAZĘBNEGO

Płytka nazębna to główny czynnik przyczyniający się do powstawania chorób przyzębia. Tworzący się biofilm bakteryjny stopniowo ulega procesowi mineralizacji, prowadząc powstawania kamienia nazębnego, stanów zapalnych dziąseł i przyzębia.

Składniki PlaqClear wpływają na zmianę składu śliny i w ten sposób ograniczają przyleganie bakterii do powierzchni zębów i zmniejszają ryzyko mineralizacji złogów. Dzięki temu, przy regularnym stosowaniu ryzyko powstawania kamienia nazębnego jest zdecydowanie zredukowane.

Działanie Ascophyllum nodosum po podawaniu doustnym u psów i kotów:

• redukcja akumulacji płytki nazębnej 

• redukcja powstawania kamienia nazębnego 

• redukcja krwawienia z dziąseł

• redukcja lotnych związków siarki (VSC)

• zmniejszenie halitozy (nieświeżego zapachu)

• ogólna poprawa zdrowia jamy ustnej

PlaqClear zawiera również dodatek cynku, który przyczynia się do poprawy kondycji zdrowotnej dziąseł oraz wspomaga gojenie tkanek, biorąc udział w syntezie kolagenu. Niedobór cynku może negatywnie wpływać na stan zdrowia jamy ustnej.

POLECANY TAKŻE PO SANACJI JAMY USTNEJ

Po przeprowadzeniu zabiegu sanacji jamy ustnej oraz usunięciu kamienia nazębnego, kluczowe staje się stosowanie odpowiedniej profilaktyki, aby zapobiec powrotowi tego problemu. PlaqClear może być wykorzystany po takim zabiegu jako efektywny sposób na zapobieganie tworzeniu się kamienia nazębnego.

LEPSZA ODPORNOŚĆ I POPRAWA KONDYCJI OKRYWY WŁOSOWEJ – SKUTKI „UBOCZNE”

Regularne stosowanie PlaqClear nie tylko doskonale wpływa na zdrowie jamy ustnej pupila, ale także na jego ogólny stan zdrowia. Algi Ascophyllum nodosum zawierają składniki aktywne biologicznie takie jak: witaminy, mikroelementy (w tym jod), polisacharydy, kwasy tłuszczowe i aminokwasy, które wpływają korzystnie na kondycję zdrowotną i wparcie układu immunologicznego psów i kotów. Zawartość naturalnych kwasów tłuszczowych omega-3 i cynku działa pozytywnie na wygląd okrywy włosowej i jakość sierści. 

MAKSYMALNA WYGODA STOSOWANIA

PlaqClear to wygodne w użyciu kapsułki. PlaqClear to kapsułki, które są proste i wygodne w użyciu. Wystarczy otworzyć kapsułkę i rozsypać zawartość w karmie zwierzaka. W ten sposób, podczas spożywania posiłku, Twój pupil samodzielnie dba o zdrowie swojej jamy ustnej.

PROFILATYKA JEST NAJWAŻNIEJSZA

Stan zdrowia jamy ustnej psów i kotów powinien być regularnie monitorowany przez lekarza weterynarii. Dbanie o higienę jamy ustnej u psów i kotów ma pozytywny wpływ na ich kondycję zdrowotną, a także chroni przed problemami stomatologicznymi takimi jak zapalenie dziąseł czy choroby przyzębia związane z odkładaniem bakteryjnej płytki nazębnej. Przed rozpoczęciem stosowania produktu może być konieczne usunięcie istniejącego kamienia nazębnego, sanacja jamy ustnej w gabinecie weterynaryjnym.

WYSOKA ZAWARTOŚĆ JODU

Algi brunatne zawierają naturalny jod, dlatego w przypadku zwierząt z chorobami tarczycy warto skonsultować się z lekarzem weterynarii przed rozpoczęciem stosowania produktu.

Uwaga! Z dbałości o środowisko, karton użyty do produkcji zewnętrznych opakowań produktów, wykonany jest z materiałów pochodzących z recyklingu, a przy jego produkcji nie zostały użyte chemikalia do wybielania – dlatego opakowania mogą różnić się od siebie kolorem. 

Składniki

Alga brunatna (Acophyllum nodosum)
Cynk (E6)
6,6g/kg
Celuloza (otoczka kapsułki)
Stearynian magnezu
Celuloza mikrokrystaliczna (E460)
Krzemionka koloidalna (E551b)
Białko surowe
3,4%
Tłuszcz surowy
3,2%
Popiół surowy
16%
Włókno surowe
7,4%
Zawartość wilgoci:
11,3%
Zawartość jodu
0,05%

Ulotka informacyjna

Dla Twojej wygodny załączamy ulotkę suplementu. Jest to dokładnie ten sam dokument, który znajdziesz w opakowaniu.

Pobierz PDF

Opinie o produkcie

PlaqClear

O ScanVet

Od 30 lat realnie wpływamy na zdrowie zwierząt, z myślą by żyły długo i szczęśliwie. Znajdujemy skuteczne rozwiązania na problemy zwierzaków - w produktach Scanvet nie ma przypadkowych lub nieprzemyślanych składników.

Poświęcamy tysiące godzin na analizę badań naukowych. Jesteśmy dociekliwi, zadajemy dużo pytań, stawiamy hipotezy, testujemy je i dzięki temu dostarczamy przemyślane produkty.

Długie i pełne zdrowia życie czworonogów jest możliwe.

Nasze produkty wyróżniają się najwyższą jakością. Od 30 lat współpracujemy z lekarzami weterynarii i hurtowniami weterynaryjnymi w Polsce. Wielokrotnie nagradzane przez konsumentów suplementy znajdziesz w sklepie Scanvet Supplements!

Czytaj dalej