Go to content
wypadanie sierści u psa

Jak ograniczyć wypadanie sierści?

Psia sierść na kanapie, na podłodze, na ubraniu – tak wygląda codzienność właścicieli czworonogów. Jesienią jest jeszcze trudniej,  bo zwierzaki wymieniają okrywę włosową na zimową. Czy można ograniczyć wypadanie sierści? Odpowiedź brzmi: „tak”. Można ograniczyć wypadanie sierści i zaraz dowiesz się jak to zrobić! 

Linienie – co to takiego?

Zwierzęta tracą sierść przez cały rok, ale dwa razy w roku – jesienią i wiosną – pozbywają się większej ilości włosów, czyli linieją. Jest to naturalny proces. Psy zmieniają stary włos na nowy, przygotowując się do zmian temperatur na dworze. Jesienią na miejsce starych, słabych i połamanych włosów wyrastają zdrowe, grubsze, które lepiej chronią przed zimnem.  Ilość włosów, których psy się pozbywają zależy od wielu czynników:

  • Rasa psa. Niektóre rasy psów (szczególnie te z podszerstkiem) linieją obficiej niż inne. 
  • Dieta. Uboga dieta sprawia, że włosy są osłabione, łamią się i wypadają. Z kolei dieta bogata w kwasy omega 3 i omega 6, a także niezbędne witaminy ograniczają wypadanie sierści.
  • Pielęgnacja. Regularne wyczesywanie pomaga szybciej usunąć sierść, która i tak w końcu by wypadła. 
Efa Olie

Jak ograniczyć wypadanie sierści?

Ilość sierści, która wypada zwierzakom na co dzień i podczas okresowego linienia, zależy przede wszystkim od stanu zdrowia zwierzaków. Jeżeli nie dostarczamy organizmowi psa potrzebnych składników odżywczych, jego skóra będzie przesuszona, a sierść zacznie wypadać. Podobnie jest u ludzi – uboga dieta powoduje wypadanie włosów i suchość skóry. 

Jakość większości psich karm pozostawia wiele do życzenia. Pewnie wiesz, że nie są one produkowane z wysokiej jakości surowców. Dieta psów jest bardzo często uboga w kwasy omega 3 i omega 6, czy witaminy z grupy B. A to właśnie nienasycone kwasy tłuszczowe i takie witaminy jak biotyna (nazywana inaczej witaminą B7), odpowiadają za nawilżenie skóry, jakość sierści i ogólną kondycję okrywy włosowej – jej zdrowy i lśniący wygląd.

Jeżeli chcesz ograniczyć ilość wypadającej sierści (na co dzień lub podczas okresowego linienia), uzupełnij dietę psa dobrej jakości składnikami odżywczymi.

Jak zrobić to to najskuteczniej?

Jak szybko uzupełnić braki w diecie psa?

EfaOlie jest bardzo skoncentrowanym preparatem, który w krótkim czasie pozwoli uzupełnić braki w organizmie Twojego psa. Wystarczy, że dodasz do posiłku psa kilkanaście kropel preparatu – ilość kropelek zależy od wagi psa – by:

  • kwasy omega 3 i omega 6 wzmocniły i nawilżyły skórę „od środka” oraz wspomogły jej funkcje ochronne
  • Biotyna sprawiła, że włosy psa będą mocniejsze, nie będą wypadać i łamać się
  • witamina E i i D-pantenol (prowitamina B5)  zregenerowały i nawilżyły suchą skórę. 

Po kilku tygodniach kuracji zauważysz, że wypadającej sierści jest coraz mniej, a ta która odrasta jest lśniąca, zdrowa i mocna. Będziesz podziwiać nawilżoną skórę psa, która długofalowo będzie gwarantować świetną kondycję okrywy włosowej psiaka. 

Skuteczność EfaOlie wynika między innymi z tego, że zawiera odpowiednią proporcję kwasów omega 3 do kwasów omega 6. Bardzo ważne jest również to, że podczas tłoczenia olejów wchodzących w skład EfaOlie nie używa się wysokich temperatur. Dzięki temu, wszystkie składniki odżywcze zachowują swoją wartość.

Po kilku tygodniach kuracji EfaOlie przekonasz się, że możliwe jest życie domowe bez psiej sierści na ubraniach i meblach. Dla spektakularnych efektów połącz suplementację EfaOlie z regularnym wyczesywaniem sierści psa. Wyczesana i zdrowa skóra psiaka, przyniesie mu dużą ulgę, a Ty wreszcie odetchniesz ze spokojem – bez sierści przyklejonej do każdej możliwej powierzchni. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Poleć go znajomym
Zainteresuje Cię również
Scanvet-Top-for-Dog

Top for Dog 2020

Zbliża się koniec głosowania w konkursie Top For Dog 2020! To jedna z najważniejszych nagród w roku, ponieważ to Państwo, jako konsumenci oddajecie głosy. Zachęcamy do przeczytania opinii o naszych produktach […]

Pies AZS

AZS u psa – jak wspomagać leczenie?

Atopowe zapalenie skóry to najczęściej występująca choroba skórna u psów. Objawy AZS pojawiają się przez całe życie psa, z różnym nasileniem i z różnymi okresami remisji. Do diagnozy atopii u […]

Sylwester z psem

Sylwester z psem – jak się przygotować?

Sylwester to dla zwierząt najtrudniejszy czas w roku. Przed hukiem nie ma ucieczki. Psy trzęsą się, dyszą i chowają w ciemne, małe miejsca. Strach przed dźwiękami jest tak wielki, że […]