Ketoscan Plus 100 ml

31,18 

Produkt dostępny w magazynie

Specjalistyczny szampon do pielęgnacji skóry i okrywy włosowej psów i kotów ze skłonnością do dermatoz i stanów zapalnych skóry na tle bakteryjnym i grzybiczym oraz mieszanych. 

Wysyłka w 24h
Bezpieczne płatności
Zwrot do 30 dni

Opis produktu

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do zastosowania preparatu, skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

SPECJALISTYCZNY HIPOALERGICZNY SZAMPON WETERYNARYJNY, ZAWIERA SKŁADNIKI O DZIAŁANIU ANTYSEPTYCZNYM

Matowa sierść i przykry zapach – nie zawsze jest to naturalne i „typowo zwierzęce”, często bowiem może chodzić o problemy zdrowotne, szczególnie złą kondycję skóry, której czasem nie widać pod gęstym płaszczykiem sierści. Dlatego też warto, a nawet należy, od czasu do czasu zafundować swojemu przyjacielowi przyjemną, a zarazem bardzo pożyteczną kąpiel, z użyciem specjalistycznych środków, które pomogą zwalczyć ewentualne problemy skórne i zapobiegną powstawaniu nowych. Ketoscan plus to nowoczesny szampon do pielęgnacji skóry i okrywy włosowej psów i kotów ze skłonnością do dermatoz i stanów zapalnych skóry na tle bakteryjnym, grzybiczym oraz infekcji mieszanych bakteryjno-grzybiczych (bakterie, drożdżaki Malassezia spp i dermatofity). Składniki wchodzące w skład szamponu – Ketokonazol 1% i Chlorheksydyna 3% – są pomocne w redukowaniu nieprawidłowej mikroflory skóry. Substancje pomocnicze, wchodzące w skład szamponu, mają łagodne właściwości myjące i mogą być stosowanie nawet przy podrażnionej skórze. Szampon ma pH dostosowane do skóry zwierząt, więc nie wywołuje niepożądanych odczynów czy podrażnień. Składniki Ketoscan Plus działają też antyseptycznie, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo przy jednoczesnym zachowaniu doskonałych właściwości myjących i pielęgnacyjnych. Można więc powiedzieć, że to idealny szampon dla psów i kotów, po którym Twój pupil poczuje się dopieszczony, a Ty będziesz miał pewność, że podarowałeś mu nie tylko przyjemność, ale i zdrowie.

SKUTECZNA POMOC DLA ZWIERZĄT Z PROBLEMAMI SKÓRNYMI- WSPOMAGANIE LECZENIA I PROFILAKTYKA

Szampon może być stosowany pomocniczo przy wszystkich problemach dermatologicznych, w których dochodzi do nadkażeń bakteryjnych, przerostu drożdżaków z rodzaju Malassezia spp, grzybic. Składniki Ketoscan zapobiegają nadmiernemu namnażaniu się patogenów na skórze i redukują nadmierną proliferację bakterii i grzybów, w tym drożdżaków Malassezia spp. Ma to także swoje odwołanie w charakterystycznym „psim” lub „kocim” zapachu, który zostaje zneutralizowany, z jednoczesnym zachowaniem naturalnego pH skóry pupila.
Szampon może być wykorzystany w celach profilaktycznych, po kontakcie z innymi zwierzętami, które mogą być potencjalnym źródłem patogenów (udział w wystawach, pobyt w schronisku, hotelu dla zwierząt, salonie groomerskim, a także gabinecie weterynaryjnym) oraz po zabrudzeniu, wytarzaniu w nieczystościach, kąpieli w zbiornikach wodnych czy kałużach.
Ketoscan Plus może być stosowany przy skłonnościach do stanów zapalnych skóry, dermatoz, alergiach i stanach nadwrażliwości (atopia, alergie pokarmowe, alergie kontaktowe) oraz przy chorobach pasożytniczych (APZS, Nużyca, Świerzb). Działa profilaktycznie, więc może być stosowany zarówno podczas nieplanowanych, jak i sezonowych kąpieli.

SKUTECZNOŚĆ DZIAŁANIA – WZAJEMNE ODDZIAŁYWANIE SUBSTANCJI

Ketokonazol hamuje rozwój niekorzystnych grzybów, w tym drożdżaków Malassezia pachydermatis. Szamponoterapia może ograniczyć tendencję do pojawiania się drożdżaków.
Chlorheksydyna – posiada właściwości antyseptyczne, substancja o działaniu przeciwgrzybicznym i przeciwbakteryjnym, wysoce aktywna zwłaszcza w stosunku do gronkowców z rodzaju Staphylococcus intermedius i Staphylococccus aureus i bakterii G+. Oporność gronkowców na chlorheksydynę jest wyjątkowo rzadka.
Działanie tych substancji aktywnych wzajemnie się uzupełnia, Ketokonazol w koncentracji 1% oraz chlorheksydyna w koncentracji 3% gwarantują wysoce skuteczne działanie antyseptyczne. Dodatkowo, jednym ze składników szamponu jest benzoesan sodu, który wykazuje działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Skóra i sierść Twojego pupila będą więc solidnie oczyszczone i zabezpieczone przed kolejnym atakiem drobnoustrojów.

JAKOŚĆ, BARDZO DOBRE WŁAŚCIWOŚCI MYJĄCE I PIELĘGNACYJNE ORAZ WYSOKA WYDAJNOŚĆ

W Ketoscan Plus znajdują się tylko najwyższej jakości składniki, pozbawione właściwości drażniących i alergizujących. Ketokonazol i Chloheksydyna to substancje od wielu lat wykorzystywane w szamponoterapii, a składniki pomocnicze szamponu zawierają substancje myjące i pianotwórcze o właściwościach łagodzących, nawilżających, delikatnie złuszczających naskórek a, także mających zdolność odbudowania warstwy lipidowej. Szampon normalizuje pH skóry. Podczas kąpieli Twój przyjaciel poczuje się niczym w SPA, Ty zaś będziesz mieć pewność, że nie tylko sprawiasz mu ogromną przyjemność, ale także należycie dbasz o jego zdrowie.
Ketoscan Plus nie zawiera siarczanów SLES, SLS, czyli tanich detergentów, często wywołujących świąd, podrażnienia, odpowiedzialnych za wysuszenie skóry i uczulenia. Ketoscan Plus nie zawiera parabenów i środków zapachowych, które mogą wywołać podrażnienia i odczyny alergiczne. Tych samych składników unika się w szamponach dla ludzi, dlatego można mieć pewność, że Ketoscan jest dobrym wyborem.

BEZPIECZEŃSTWO I TROSKA O ŚRODOWISKO

Substancje użyte w szamponie działają miejscowo, nie wchłaniają się do organizmu. Mogą być bezpiecznie stosowanie u zwierząt z dysfunkcją wątroby i nerek. Miejscowa szamponoterapia pozwala też na zmniejszenie ilości stosowanych antybiotyków w leczeniu zwierząt i jest zgodna z rekomendacjami Narodowego Programu Ochrony Antybiotyków.
Dobrze przeprowadzona kąpiel, z użyciem najlepszych środków, to gwarancja zdrowia i dobrej kondycji skóry i sierści pupila. Wiąże się to nie tylko z jego szczęściem, zdrowiem i komfortem, ale także ograniczeniem wydatków związanych z wizytami u weterynarza i koniecznością podawania leków, często chemicznych i niepotrzebnie obciążających organizm. Kąpiel psa lub kota ma też inną stronę – to wejście na kolejny poziom bliskości i zacieśnianie wzajemnej więzi, z których zarówno Ty, jak i Twój przyjaciel, wyniesiecie same korzyści.

Uwaga! Z dbałości o środowisko, karton użyty do produkcji zewnętrznych opakowań produktów, wykonany jest z materiałów pochodzących z recyklingu, a przy jego produkcji nie zostały użyte chemikalia do wybielania – dlatego opakowania mogą różnić się od siebie kolorem.

Uwaga! Zmiana koloru szamponu Ketoscan Plus! Zmiana koloru szamponu (z zielonkawo-żółtego na różowo-czerwony) związana jest z kwestiami technologicznymi, nie ma wpływu na jakość ani skuteczność produktu, nowa formulacja jest przyjazna dla skóry.

Pytania i odpowiedzi

Kiedy warto zastosować szampon KetoscanPlus?

Jak często należy stosować szampon?

Czy szampon można stosować na podrażnioną lub na uszkodzoną skórę?

Czy szampon można stosować u alergików?

Jak stosować szampon?

Co zrobić w przypadku dostania się szamponu do oka lub ucha zwierzęcia?

Czy szampon można wykorzystać u innych gatunków niż pies i kot?

Nie ma odpowiedzi na twoje pytanie? Napisz do nas!

Składniki

Aqua
Lauramidopropyl Betaine
Lauryl Glucoside
Chlorhexidin Digluconate
Oleamide DEA
Ketoconazole
PEG-75 Lanolin
PEG-7 Glyceryl Cocoate
Hydrolyzed Collagen
Lactic Acid
Sodium Benzoate
C.I. 16255

Badania

Fungal Dermatitis or Superficial Mycosis
Esther van Praag, Ph.D.

Zobacz badanie

Ulotka informacyjna

Dla Twojej wygodny załączamy ulotkę suplementu. Jest to dokładnie ten sam dokument, który znajdziesz w opakowaniu.

Pobierz PDF

Opinie o produkcie

based on 2 reviews
5/5

Ketoscan Plus 100 ml

O ScanVet

Od 30 lat realnie wpływamy na zdrowie zwierząt, z myślą by żyły długo i szczęśliwie. Znajdujemy skuteczne rozwiązania na problemy zwierzaków - w produktach Scanvet nie ma przypadkowych lub nieprzemyślanych składników.

Poświęcamy tysiące godzin na analizę badań naukowych. Jesteśmy dociekliwi, zadajemy dużo pytań, stawiamy hipotezy, testujemy je i dzięki temu dostarczamy przemyślane produkty.

Długie i pełne zdrowia życie czworonogów jest możliwe.

Nasze produkty wyróżniają się najwyższą jakością. Od 30 lat współpracujemy z lekarzami weterynarii i hurtowniami weterynaryjnymi w Polsce. Wielokrotnie nagradzane przez konsumentów suplementy znajdziesz w sklepie Scanvet Supplements!

Czytaj dalej