Ketoscan Plus 100 ml

(2 opinie klienta)

26,73 

Produkt dostępny w magazynie

Specjalistyczny szampon do pielęgnacji skóry i okrywy włosowej psów i kotów ze skłonnością do dermatoz i stanów zapalnych skóry na tle bakteryjnym i grzybiczym oraz mieszanych. 

Wysyłka w 24h
Bezpieczne płatności
Zwrot do 30 dni

Product description

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do zastosowania preparatu, skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

SPECJALISTYCZNY HIPOALERGICZNY SZAMPON WETERYNARYJNY, ZAWIERA SKŁADNIKI O DZIAŁANIU ANTYSEPTYCZNYM

Matowa sierść i przykry zapach – nie zawsze jest to naturalne i „typowo zwierzęce”, często bowiem może chodzić o problemy zdrowotne, szczególnie złą kondycję skóry, której czasem nie widać pod gęstym płaszczykiem sierści. Dlatego też warto, a nawet należy, od czasu do czasu zafundować swojemu przyjacielowi przyjemną, a zarazem bardzo pożyteczną kąpiel, z użyciem specjalistycznych środków, które pomogą zwalczyć ewentualne problemy skórne i zapobiegną powstawaniu nowych. Ketoscan plus to nowoczesny szampon do pielęgnacji skóry i okrywy włosowej psów i kotów ze skłonnością do dermatoz i stanów zapalnych skóry na tle bakteryjnym, grzybiczym oraz infekcji mieszanych bakteryjno-grzybiczych (bakterie, drożdżaki Malassezia spp i dermatofity). Składniki wchodzące w skład szamponu – Ketokonazol 1% i Chlorheksydyna 3% – są wysoce skuteczne w przywracaniu prawidłowego składu mikroflory skóry i bardzo bezpieczne u zwierząt. Substancje pomocnicze, wchodzące w skład szamponu, mają łagodne właściwości myjące i mogą być stosowanie nawet przy podrażnionej skórze. Szampon ma pH dostosowane do skóry zwierząt, więc nie wywołuje niepożądanych odczynów czy podrażnień. Składniki Ketoscan Plus działają też antyseptycznie, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo przy jednoczesnym zachowaniu doskonałych właściwości myjących i pielęgnacyjnych. Można więc powiedzieć, że to idealny szampon dla psów i kotów, po którym Twój pupil poczuje się dopieszczony, a Ty będziesz miał pewność, że podarowałeś mu nie tylko przyjemność, ale i zdrowie.

SKUTECZNA POMOC DLA ZWIERZĄT Z PROBLEMAMI SKÓRNYMI- WSPOMAGANIE LECZENIA I PROFILAKTYKA

Szampon może być stosowany pomocniczo przy wszystkich problemach dermatologicznych, w których dochodzi do nadkażeń bakteryjnych, przerostu drożdżaków z rodzaju Malassezia spp, grzybic. Składniki Ketoscan zapobiegają nadmiernemu namnażaniu się patogenów na skórze i redukują nadmierną proliferację bakterii i grzybów, w tym drożdżaków Malassezia spp. Ma to także swoje odwołanie w charakterystycznym „psim” lub „kocim” zapachu, który zostaje zneutralizowany, z jednoczesnym zachowaniem naturalnego pH skóry pupila.
Szampon może być wykorzystany w celach profilaktycznych, po kontakcie z innymi zwierzętami, które mogą być potencjalnym źródłem patogenów (udział w wystawach, pobyt w schronisku, hotelu dla zwierząt, salonie groomerskim, a także gabinecie weterynaryjnym) oraz po zabrudzeniu, wytarzaniu w nieczystościach, kąpieli w zbiornikach wodnych czy kałużach.
Ketoscan Plus może być stosowany przy skłonnościach do stanów zapalnych skóry, dermatoz, alergiach i stanach nadwrażliwości (atopia, alergie pokarmowe, alergie kontaktowe) oraz przy chorobach pasożytniczych (APZS, Nużyca, Świerzb). Działa profilaktycznie, więc może być stosowany zarówno podczas nieplanowanych, jak i sezonowych kąpieli.

SKUTECZNOŚĆ DZIAŁANIA – WZAJEMNE ODDZIAŁYWANIE SUBSTANCJI

Substancje użyte w szamponie gwarantują przywrócenie równowagi mikrobiologicznej skóry. Warto przyjrzeć się bliżej ich konkretnym działaniom:
Ketokonazol hamuje rozwój niekorzystnych grzybów, w tym drożdżaków Malassezia pachydermatis. Szamponoterapia może ograniczyć tendencję do pojawiania się drożdżaków.
Chlorheksydyna – posiada właściwości antyseptyczne, substancja o działaniu przeciwgrzybicznym i przeciwbakteryjnym, wysoce aktywna zwłaszcza w stosunku do gronkowców z rodzaju Staphylococcus intermedius i Staphylococccus aureus i bakterii G+. Oporność gronkowców na chlorheksydynę jest wyjątkowo rzadka.
Działanie tych substancji aktywnych wzajemnie się uzupełnia, Ketokonazol w koncentracji 1% oraz chlorheksydyna w koncentracji 3% gwarantują wysoce skuteczne działanie antyseptyczne. Dodatkowo, jednym ze składników szamponu jest benzoesan sodu, który wykazuje działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Skóra i sierść Twojego pupila będą więc solidnie oczyszczone i zabezpieczone przed kolejnym atakiem drobnoustrojów.

JAKOŚĆ, BARDZO DOBRE WŁAŚCIWOŚCI MYJĄCE I PIELĘGNACYJNE ORAZ WYSOKA WYDAJNOŚĆ

W Ketoscan Plus znajdują się tylko najwyższej jakości składniki, pozbawione właściwości drażniących i alergizujących. Ketokonazol i Chloheksydyna to substancje od wielu lat wykorzystywane w szamponoterapii, a składniki pomocnicze szamponu zawierają substancje myjące i pianotwórcze o właściwościach łagodzących, nawilżających, delikatnie złuszczających naskórek a, także mających zdolność odbudowania warstwy lipidowej. Szampon normalizuje pH skóry. Podczas kąpieli Twój przyjaciel poczuje się niczym w SPA, Ty zaś będziesz mieć pewność, że nie tylko sprawiasz mu ogromną przyjemność, ale także należycie dbasz o jego zdrowie.
Ketoscan Plus nie zawiera siarczanów SLES, SLS, czyli tanich detergentów, często wywołujących świąd, podrażnienia, odpowiedzialnych za wysuszenie skóry i uczulenia. Ketoscan Plus nie zawiera parabenów i środków zapachowych, które mogą wywołać podrażnienia i odczyny alergiczne. Tych samych składników unika się w szamponach dla ludzi, dlatego można mieć pewność, że Ketoscan jest dobrym wyborem.

BEZPIECZEŃSTWO I TROSKA O ŚRODOWISKO

Substancje użyte w szamponie działają miejscowo, nie wchłaniają się do organizmu. Mogą być bezpiecznie stosowanie u zwierząt z dysfunkcją wątroby i nerek. Miejscowa szamponoterapia pozwala też na zmniejszenie ilości stosowanych antybiotyków w leczeniu zwierząt i jest zgodna z rekomendacjami Narodowego Programu Ochrony Antybiotyków.
Dobrze przeprowadzona kąpiel, z użyciem najlepszych środków, to gwarancja zdrowia i dobrej kondycji skóry i sierści pupila. Wiąże się to nie tylko z jego szczęściem, zdrowiem i komfortem, ale także ograniczeniem wydatków związanych z wizytami u weterynarza i koniecznością podawania leków, często chemicznych i niepotrzebnie obciążających organizm. Kąpiel psa lub kota ma też inną stronę – to wejście na kolejny poziom bliskości i zacieśnianie wzajemnej więzi, z których zarówno Ty, jak i Twój przyjaciel, wyniesiecie same korzyści.

Uwaga! Z dbałości o środowisko, karton użyty do produkcji zewnętrznych opakowań produktów, wykonany jest z materiałów pochodzących z recyklingu, a przy jego produkcji nie zostały użyte chemikalia do wybielania – dlatego opakowania mogą różnić się od siebie kolorem.

Uwaga! Zmiana koloru szamponu Ketoscan Plus! Zmiana koloru szamponu (z zielonkawo-żółtego na różowo-czerwony) związana jest z kwestiami technologicznymi, nie ma wpływu na jakość ani skuteczność produktu, nowa formulacja jest przyjazna dla skóry.

Pytania i odpowiedzi

Kiedy warto zastosować szampon KetoscanPlus?

Jak często należy stosować szampon?

Czy szampon można stosować na podrażnioną lub na uszkodzoną skórę?

Czy szampon można stosować u alergików?

Jak stosować szampon?

Co zrobić w przypadku dostania się szamponu do oka lub ucha zwierzęcia?

Czy szampon można wykorzystać u innych gatunków niż pies i kot?

Nie ma odpowiedzi na twoje pytanie? Napisz do nas!

Składniki

Aqua
Lauramidopropyl Betaine
Lauryl Glucoside
Chlorhexidin Digluconate
Oleamide DEA
Ketoconazole
PEG-75 Lanolin
PEG-7 Glyceryl Cocoate
Hydrolyzed Collagen
Lactic Acid
Sodium Benzoate
C.I. 42090
C.I. 47005

Badania

Fungal Dermatitis or Superficial Mycosis
Esther van Praag, Ph.D.

Zobacz badanie

.

Ulotka informacyjna

Dla Twojej wygodny załączamy ulotkę suplementu. Jest to dokładnie ten sam dokument, który znajdziesz w opakowaniu.

Pobierz PDF

Opinie o produkcie

(2 opinie klienta)
based on 2 reviews
5/5

Ketoscan Plus 100 ml

2 opinie dla Ketoscan Plus 100 ml

  1. Tuni

    Chciała bym zakupić ten szampon mój pies jest alergikiem

  2. Anja

    Jestem niezmiernie wdzięczna za ten szampon. Z problemem borykaliśmy się ładnych pare lat, wiecznie wizyty u weta i mnóstwo kasy. Spokój był tylko chwilowy i znów się zaczynało. Nasze maleństwo wiecznie się drapiące i co za tym idzie bardzo cierpiące. Mi już ręce opadały. Dzięki temu specyfikowi mamy spokój już prawie trzeci tydzień ( ale nie zwalniam stosuje szampon regularnie ).
    Dozgonnie wdzięczna
    Łapa

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O ScanVet

Od 30 lat realnie wpływamy na zdrowie zwierząt, z myślą by żyły długo i szczęśliwie. Znajdujemy skuteczne rozwiązania na problemy zwierzaków - w produktach Scanvet nie ma przypadkowych lub nieprzemyślanych składników.

Poświęcamy tysiące godzin na analizę badań naukowych. Jesteśmy dociekliwi, zadajemy dużo pytań, stawiamy hipotezy, testujemy je i dzięki temu dostarczamy przemyślane produkty.

Długie i pełne zdrowia życie czworonogów jest możliwe.

Nasze produkty wyróżniają się najwyższą jakością. Od 30 lat współpracujemy z lekarzami weterynarii i hurtowniami weterynaryjnymi w Polsce. Wielokrotnie nagradzane przez konsumentów suplementy znajdziesz w sklepie Scanvet Supplements!

Czytaj dalej