Go to content
Mycie zębów u psa i kota

Czyszczenie zębów psa i kota – prosto i szybko

Nieprzyjemny zapach z pyska przeszkadza, kiedy psiak radośnie chce Cię przywitać po powrocie do domu lub kiedy się bawicie. Jak poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem z pyska? Jak mu zapobiegać?

O konieczności mycia zębów u zwierząt dużo się mówi, ale wciąż niewiele osób regularnie podejmuje się tego obowiązku. Może dlatego, że mycie zębów wydaje się trudne i czasochłonne. Niechęć właścicieli do pielęgnowania jamy ustnej swoich czworonogów często przeradza się w prawdziwe kłopoty psów i kotów. Podobnie jak ludzie cierpią one na próchnicę i zapalenia jamy ustnej.

Przekonaj się, że czyszczenie zębów u psa i kota wcale nie jest trudne, a dzięki paście enzymatycznej nigdy nie było prostsze i przyjemniejsze – zarówno dla zwierzaka i jego właściciela. 

Skąd bierze się nieprzyjemny zapach z pyska?

U zwierząt, tak samo jak u ludzi, w wyniku braku odpowiedniej higieny jamy ustnej odkłada się płytka nazębna, a następnie tworzy kamień nazębny. Zarówno płytka nazębna jak i kamień, stanowią doskonałe podłoże do rozwoju bakterii, które namnażając się, wydzielają bardzo przykry zapach. Zaniedbane dziąsła w końcu zaczynają krwawić, a uzębienie chwiać i wypadać. Pojawia się stan zapalny, który jedynie potęguje nieprzyjemny zapach z pyska.  

Choroby i infekcje jako źródło nieprzyjemnego zapachu z pyska

Inną przyczyną nieświeżego oddechu u zwierząt mogą być choroby nerek. Jeżeli zapach z pyska przypomina zapach moczu, koniecznie zwróć się o pomoc do lekarza weterynarii. Zbyt późno zdiagnozowana niewydolność nerek nieodwracalnie niszczy ten organ. 

U zwierzaków z obniżoną odpornością, skłonnych do infekcji, źródłem brzydkiego zapachu z jamy ustnej może być zapalenie gardła i krtani. Przy infekcjach układu oddechowego pojawia się niekiedy wysięk ropny – charakterystyczny właśnie ze względu na nieprzyjemny zapach.

Źródłem brzydkiego zapachu może być także układ pokarmowy i związane z nim choroby. Nieświeży zapach to również objaw refluksu przełykowo-żołądkowego, problemów związanych z motoryką przełyku lub chorób żołądka.

W przypadku gdy zęby są zdrowe i nie nagromadził się na nich kamień nazębny, zadbaj o regularną higiene jamy ustnej zwierzaka. 

Jak działa enzymatyczna pasta do zębów?

Tradycyjne szczotkowanie zębów zwierzętom wymaga wiele wysiłku i rzadko kończy się sukcesem. Właśnie z tego powodu, stworzyliśmy pastę skuteczną i jednocześnie przyjazną właścicielom psów i kotów. Zymodent zawiera naturalnie występujące w ślinie enzymy, które rozpuszczają osad nazębny. Pastę wystarczy nałożyć na zęby i dziąsła, by enzymy zaczęły pracować i usunęły szkodliwe drobnoustroje z jamy ustnej. 

Gdy szczotkowanie nie jest możliwe, zawarty w paście środek abrazyjny na bazie krzemionki mechanicznie oczyści zęby zwierzaka. By aplikacja pasty przebiegała higienicznie i szybko, do pasty Zymodent dołączona jest wygodna – nakładana na palec właściciela – szczoteczka. 

Jak czyścić zęby pastą Zymodent?

Pupila warto stopniowo przyzwyczajać do stosowania pasty stopniowo – w pierwszych dniach można dać zwierzakowi pastę do polizania, potem delikatnie smarować dziąsła. Dopiero na dalszym etapie „treningu” zacznij czyścić zęby w tylnej części jamy ustnej. I pamiętaj o nagradzaniu psiaka smaczkami! Dzięki temu będzie kojarzył pielęgnacją zębów z czymś przyjemnym.

Zymodent najlepiej jest stosować codziennie, o stałej porze , tak żeby to była rutynowa czynność tak jak spacer czy pielęgnacja sierści.

Ważne, by po zastosowaniu pasty zwierzak przez kilka godzin nie spożywał posiłków, dlatego polecamy stosowanie pasty wieczorem. Enzymy zawarte w Zymodent muszą mieć szansę, by zacząć działać. Pasta zawiera także cynk, który neutralizuje nieprzyjemny zapach z jamy ustnej.

I najważniejsze, Zymodent ma atrakcyjny, mięsny smak! Czyszczenie zębów psa i kota jeszcze nigdy nie było tak proste.

Spodobał Ci się ten artykuł? Poleć go znajomym
Zainteresuje Cię również
Scanvet-Top-for-Dog

Top for Dog 2020

Zbliża się koniec głosowania w konkursie Top For Dog 2020! To jedna z najważniejszych nagród w roku, ponieważ to Państwo, jako konsumenci oddajecie głosy. Zachęcamy do przeczytania opinii o naszych produktach […]

Sylwester z psem

Sylwester z psem – jak się przygotować?

Sylwester to dla zwierząt najtrudniejszy czas w roku. Przed hukiem nie ma ucieczki. Psy trzęsą się, dyszą i chowają w ciemne, małe miejsca. Strach przed dźwiękami jest tak wielki, że […]